amit tudni akartál a JAPÁNBA való kijutásról!
A témához kapcsolódóan ajánlom a Japánba ki lehet jönni dolgozni és tanulni is! című bejegyzésemet, amit segít eloszlatni kétségeidet, amennyiben lennének. A Rólam című oldalon pedig személyes példámat is olvashatod, tíz év összefoglalója dióhéjban.
Konzultációim során nem akarlak rábeszélni arra, hogy Japánba gyere, de nem is akarlak lebeszélni róla. Inspirációt azt nyújthatok számodra, de a döntést Neked kell meghozni. Viszont, hogyan tudnád meghozni ezt a döntést anélkül, hogy pontosan tudnád mire is vállalkozol?
A konzultáció célja hogy pontos, valóságos információkat kapj arra nézve, hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésedre Japánban.
Létfontosságú ismeretek, amelyek nekem nem adattak meg. Mindent a magam kárán tanultam, senki nem volt, aki segítsen. Rengeteg próbálkozás, csalódás, anyagi veszteség. Ha most kezdeném újra 1 évvel lennék gyorsabb és alsó hangon fél millió forintot spórolnék…
A vízum konzultáción sok-sok év munkájának és tapasztalatának az eredményét osztom meg veled. Ha komolyan gondolod Japánt, akkor ez a beszélgetés vízválasztó lehet számodra.
Japánban szeretnék tanulni és/vagy dolgozni
Ösztöndíjjal hamarosan kiutazok
A working holiday vízumra pályázok
Mit mondanak mások?
Köszönöm Péter! :)”
A KONZULTÁCIÓ RÉSZLETEI
Japánban szinte semmi nem úgy működik, mint nálunk. Külföldiként rengeteg nehézséggel tudja szembe találni magát az ember, legyen szó bármilyen hivatalos ügy elintézéséről, vagy egy egyszerű lakásbérlésről. Három fő területen tudok kulcsfontosságú információkkal szolgálni számodra.
1. Vízum típusok
Japánban vízum nélkül mindössze 3 hónapot lehet tartózkodnunk, ami idő alatt a turistáskodáson kívül másra nem vagyunk feljogosítva. Mindegy mivel akarunk foglalkozni odakint, mindenképp szükségünk lesz valamelyik státusz megszerzésére.
Tanácsadásom során elmagyarázom a japán vízumrendszer működését, a vízumok kérvényezéseinek általános feltételeit, buktatóit, valamint hogy mire kell ügyelni miután az illető megkapta az „életet” jelentő kártyáját.
2. Egzisztencia
- Indulási tőke, megélhetési költségek, árak
- Szállás költségek, lakásbérlés
- Utazási költségek
- Bankszámlanyitás, telefon, internet, jogosítvány
3. Munkavállalás
Japán egy 120 milliós ország, olyan metropoliszokkal, mint Tokió, vagy Ószaka. Nemcsak a helyi óriásvállalatokat foglalja magában, hanem a világ vezető, világhírű multinacionális cégek és márkák irodaházait, kirendeltségeit is.
Fél állásos munkákban sincs hiány – éttermek, hotelek, üzletek – ha nagyon akarunk, bárhol el tudunk helyezkedni.
Ha hosszú távon tervezel Japánba maradni, akkor előbb-utóbb a munkavállalás szóba fog jönni. Ebben a témakörben az itt felsorolt pontokban tudok számodra kulcsfontosságú információkkal szolgálni.
- A munkavízum feltételei
- Tippek és tanácsok a munkakereséshez
- Különbségek az arubaito és shigoto között
- Fizetések ismertetése
- Külföldiként dolgozni Japánban
A konzultáció minden esetben személyre szabott!
Néhány vélemény azoktól,
akik részt vettek rajta:
A férjemmel együtt már többször jelentkeztünk konzultálásra és mindig nagyon elégedetten „távoztunk”.
Gyorsan és egyszerűen zajlik a jelentkezés, rengeteg új információt sikerült szereznünk, így megkönnyítette a továbbtanulásomat is.
Nagyon sokat köszönhetünk a konzultációknak, biztosan jelentkezünk még.”
ami a honlapodon olvasható. És persze szeretnék még többet tudni, úgyhogy várom a folytatást.☺️
Hálás köszönetem, Orsolya.”
A hírnek nagyon megörültem, mert már régóta tervezgetem a kiutazást, kint maradás céljából, így kapva kaptam a lehetőségen, hogy felvegyem vele a kapcsolatot.
A beszélgetésünkkel nagyon megvagyok elégedve, nagyon precízen és részletesen tájékoztatott a lehetséges opciókról, a célokhoz szükséges teendőkről.
Nagyon örülök annak, hogy megismerkedhettem vele, és bátran ajánlom mindenki szíves figyelmébe, aki hasonlóan érdeklődik A Felkelő Nap országa iránt.”
Hogyan zajlik a konzultáció?
A hívásodat egyensen Japánból fogadom, ezért a konzultáció online történik! Feltétlenül szükséged lesz az alábbi applikációk valamelyikére:
Viber, Skype, Whatsapp, Messenger
Minden esetben azt az alkalmazást választjuk, amelyik számodra a legmegfelelőbb!
Az időeltolódás miatt (+7/+8 óra Japánban) magyar idő szerint a reggeli, illetve délelőtti órákban tudok hívásokat fogadni. A konzultációra hétvégén is van lehetőség!
JELENTKEZÉS
A japán vízum konzultáció minden esetben személyre szabott!
Jelentkezésedet az alábbi gombra kattintva tudod megtenni.
Fizetésedet automatikusan emailben igazoljuk vissza, majd időpont egyeztetésre kerül sor.
Díjszabás: 10,000 Ft (1 óra)
(Fizetéskor mindenképp a saját e-mail címedet add meg)
A vízum konzultáción sok-sok év munkájának és tapasztalatának az eredményét osztom meg veled. Ha komolyan gondolod Japánt, akkor ez a beszélgetés vízválasztó lehet számodra.
Biztonságos fizetés
A fizetés online, bankkártyás fizetés formájában történik. A fent található gombra kattintva a Stripe oldalára irányítunk, amin keresztül ki tudod fizetni a konzultáció díját. A bankkártya adataidat nem ismerjük, nem tároljuk, az összes bankkártya fizetést az amerikai Stripe kezeli, amely rendkívül szigorú biztonsági előírások szerint működik.